• 22 395 56 00
  • sternweber@sternweber.pl
  • Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 19:00

Hyperion X9 PRO to druga generacja sprawdzonego modelu X9 produkowanego od 2013 roku. W sprawdzonej konstrukcji zainstalowano mocniejszą lampę RTG i najnowszej generacji detektory. Wygląd został odświeżony, poza zmianami stylistycznymi pojawił się 10″ panel dotykowy ułatwiający sterowanie aparatem.

Aparat tak jak jego poprzednik występuje w kilkunastu konfiguracjach i jest w pełni rozbudowywalny w dowolnym momencie od wersji podstawowej do maksymalnie wyposażonej. Dzięki temu możemy w prosty i opłacalny sposób rozbudować pantomograf o cefalostat i tomografię 3D.

Opis pantomografu:


 

System MultiPan
Hyperion X9 PRO został wyposażony w system MultiPan który w trakcie jednego badania panoramicznego wykonuje 5 różnych równoległych do siebie pantomogramów (w różnych warstwach). Dzięki temu nawet jeśli pozycja pacjenta nie jest idealna, po wykonaniu zdjęcia będzie można wybrać najlepsza projekcję. Funkcja MultiPan jest realizowana poprzez specjalnie skonstruowany detektor i nie wpływa na zwiększenie dawki promieniowania dla pacjenta.

Dedykowany detektor 2D
Dedykowany i przenośny detektor CMOS (następna generacja Csl) generuje wyraźne, jednorodne, wysokiej rozdzielczości obrazy, przy jednoczesnym utrzymywaniu minimalnej dawki promieniowania. Panoramiczne zdjęcia rentgenowskie z wysoką ortogonalnością, redukującą nakładanie się sąsiadujących zębów i pokazują jasno i wyraźnie badane struktury. Szeroka gama warstw ogniskowych umożliwia uzyskanie szczegółowych obrazów wzdłuż pełnego łuku zębowego. W celu optymalizacji czasu skanowania i ekspozycji pacjenta każdy typ obrazu pozyskiwany jest przy użyciu dedykowanej trajektorii i kolimacji. Wierne szczegóły, maksymalna skuteczność.