Czy unity Stern Weber są produkowane w Chinach?

Żaden z modeli unitów Stern Weber, Anthos i Castellini nie jest produkowany w Chinach.
Wszystkie części potrzebne do budowy unitów, radiologii MyRay oraz NewTom są produkowane we Włoszech (elektronika, odlewy metalowe, obudowy), w Niemczech (silniki elektryczne), Japonii (lampy RTG „Toshiba”) oraz USA (detektory do tomografów „Varian”).

Jakie wymagania należy spełnić aby posiadać aparat RTG w gabinecie?
(aparat punktowy, pantomograf, tomograf CBCT)

 1. Powierzchnia gabinetu:
  • 8m2 powierzchni + 4m2 w przypadku każdego następnego aparatu, który chcemy zainstalować w tym samym gabinecie
  • 2,5m – wysokość gabinetu
  • 1,5 krotną wymianę powietrza w ciągu godziny
 2. Projekt Osłon Stałych:

  Projekt Osłon Stałych jest to dokument, który zawiera między innymi: rysunek gabinetu w skali wraz z oznaczeniem grubości ścian i opisem otoczenia gabinetu, lokalizację i opis planowanego źródła promieniowania. Projekt Osłon Stałych są to obliczenia, z których wynika czy instalując dany aparat w danym miejscu, będą potrzebne dodatkowe osłony przed promieniowaniem (np. parawan na kółkach lub blacha ołowiana na drzwiach).
  Jeśli projekt jest wykonywany przed montażem sprzętu, bywa tak, że wystarczy zaplanować montaż aparatu RTG na innej ścianie i wszelkie osłony stają się zbędne. Podczas planowania umiejscowienia aparatu RTG należy skonsultować się z dystrybutorem sprzętu, aby upewnić się, czy taka lokalizacja będzie ergonomiczna i czy nie będzie problemu z mocowaniem aparatu do ściany w tym miejscu.

 3. Umówić się na montaż sprzętu.

  Po instalacji wykonywane są Testy akceptacyjne, które przeprowadza dostawca sprzętu.

 4. Należy złożyć do SANEPID’u – „Wniosek o wydanie zezwolenia na uruchomienie i stosowanie aparatu (ów) rentgenowskiego (ich) oraz na uruchomienie pracowni rentgenowskiej”.

  Razem z wnioskiem do WSSE składamy komplet załączników, uwzględniających m.in. System Zarządzania Jakością w Państwa placówce. W niektórych województwach jako załącznik wymagane są tzw. Testy specjalistyczne, które wykonywane są odpłatnie przez akredytowane Laboratorium badawcze.

  Szanowni Państwo w związku z tym, iż jest to pracochłonny proces, chcielibyśmy zaproponować Państwu kompleksową pomoc przy uzyskaniu niezbędnych zezwoleń umożliwiających rozpoczęcie działalności z promieniowaniem RTG mając na uwadze program ochrony radiologicznej oraz opiekę Inspektora Ochrony Radiologicznej Państwa Gabinetu.

  W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres e-mail: magdalena.klimek@sternweber.pl lub o kontakt telefoniczny 722 027 222

  Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.inspektor-radiologiczny.pl.

 5. OSTATNI ETAP

  Odbiór gabinetu lub pracowni rentgenowskiej przez pracowników WSSE. Kontrola polegająca na sprawdzeniu, czy stan faktyczny gabinetu RTG zgadza się z Projektem Osłon Stałych oraz wymaganą dokumentacją.

Dlaczego jest aż taka duża różnica w cenie radiografii w stosunku do konkurencji?

Atrakcyjna – niska cena systemu radiografii Myray wynika z dwóch istotnych powodów.

Pierwszy to filozofia naszej sprzedaży – duży obrót / niska marża. Dodatkowo sprzedajemy radiografię bezpośrednio – bez udziału pośredników (firm handlowych i serwisowych). Proszę wziąć pod uwagę fakt, że firma handlowa np. z Wrocławia, sprzedając radiografię w Warszawie przez przedstawiciela handlowego opłaca mu prowizję w wys. min. 10-15 %. W cenie naszej radiografii takiego istotnego czynnika cenotwórczego nie ma.

Drugi to duży wolumen zamówień (ok. 200 systemów radiografii rocznie) daje nam dużo większe możliwości negocjacji z producentem niż firmom, które sprzedają dużo mniej zestawów. Dodatkowo istotnym elementem negocjacji ceny jest fakt, że radiografia Myray jest produkowana w tej samej fabryce co unity Stern Weber, co stwarza nam możliwość dokonywania zamówień łączonych (unit + radiografia) a naszym klientom zakupów łączonych (unit + radiografia + autoklaw) Kolejny istotny element obniżający cenę to import radiografii w jednym transporcie z fotelami stomatologicznymi i dzięki temu w kalkulacji ceny radiografii dla odbiorcy nie uwzględniamy kosztu spedycji z fabryki.

Zapraszamy do naszej siedziby na profesjonalną prezentację. Możliwe jest również zorganizowanie prezentacji w Państwa gabinecie lub kontakt z osobami, które już pracują z użyciem naszych systemów.